První kapitola !

21. června 2010 v 14:04 | yellow-dog |  Sandy a svět za zdí
Ahojky . První kapitola knížky už je tady ! . Doufám že se vám bude líbit .(Trochu jsem jí i pozměnila).Přeju hezké čtení.
Všichni jí říkali jenom Sandy. Namohla za to, že se jí vždycky naskytla příležitost pořádně se zasmát. Byla docela normální. Někdy. Jednou určitě. Možná. Vždycky se ráda zasmála. Bohužel neměla moc
kamarádů, protože bydlela v malé vesničce za městem. V tuto chvíli se probudila. Zdál se jí hodně divnej sen ale na to už zapomněla. V tuto chvíli musela do školy. Najednou jí něco napadlo. ,,Mami už můžeš jít do práce, já to tu zvládnu!" ,,Dobrá tak když chceš…" nato se zaklaply dveře. Uf tak do školy nepůjde, se školou už si pro dnešek nemusí dělat starosti. Šla si vzít něco k jídlu ale hned jak otevřela dveře do spižírny všechno na ní začalo padat. ,,Au!" křikla když na ní spadl pytel s moukou. Kousek omítky se odloupl od stěny. ,,Musíme s tím něco udělat to přece nejde aby…" zmlkla. ,,Co to je?" Uvědomila si ž je v místnosti sama a že mluví sama se sebou. Bohužel mezi její vlastnosti
patřila i zvědavost. Podívala se znovu na místo,kde před chvílí byl ještě kousek omítky zblízka. Vůbec by si toho nevšimla, kdyby to nevydávalo tak krásnou hudbu. Zněla jí v hlavě byla…nádherná. Tam kde opadala omítka bylo krásné duhové světlo.
Které jakoby vyzívalo aby po něm člověk vztáhl ruku a prošel zdí. Nohy se jí začaly sami od sebe pohybovat. Zatímco mozek říkal že narazí hlavou do zdi, nohy si dál běhali jak chtěli. Prošla zdí. A ocitla se v paláci.     


Sandy

                                                                                                                                                                                         
V paláci to bylo nádherné. Všude rostly kytky a stromy. Všude hrála překrásná hudba. Člověk měl pocit že všechny miluje. Najednou se před ní zjevila paní na bílém koni . Měla krásné modré šaty které jí sahaly až na zem,hnědé úžasné vlasy, bílé rukavičky a sněhobílou tvář. Působila dojmem naprosté dokonalosti stejně jako její svět. Ale Sandy si uvědomila že nic ve vesmíru není dokonalé a začala jí nedůvěřovat. ,,Vítej." Řekla medovým hlasem. Sandy si všimla že má na krku lahvičku se stříbřitým obsahem ale královna jí rychle zastrčila za šaty. Sandy neměla dost odvahy aby něco řekla. Na to byla moc zbabělá. A tak ta paní začala vyprávět. ,, Před mnoha mnoha lety pocítila jedna dívka radost. Radost z toho že mají radost i jiní lidé než ona. Z toho jak si lidé navzájem pomáhají a z toho jak je svět krásný. Ale pak svět poznala i z té druhé stránky. Poznala jak jsou lidé krutí a zlí,jak jsou podlí a jak myslí jen na sebe. Dostala zlost. Když to děvče pocítilo radost, vznikla jsem já. A když zlost, vznikla moje sestra kvůli které jsi přece tady ne?" Sandy jen kývla protože se na nic jiného nezmohla. Na rameno jí v tu chvíli přiletěl nejnádhernější pták v jejím životě byl zlato-modrý a měl nádech červánku. A na druhé rameno pták černý jako uhel ale taky nádherný. V té chvíli se ptáci začali rvát. Sandy pohlédla tázavě na tu divnou paní a ona jen ledabyle kývla rukou. ,,Přivolám ti Pegase a pak se vypravíš na cestu." Řekla jenom a šla do svého modro-zlato -červánkového zámku. Vyšla ven ani ne za minutu s krásným bílím pegasem.

kouzelný zámek


Uznávám že je to tak trochu kravina . Ale snažila jsem se .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tenhle blog?

Ano
Ne
Tak průměrně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama