Rodina Blackových - v pekle

8. října 2010 v 20:27 | yellow-dog |  Rodina Blackových
Ahojky. Dnes abych nepřidala jenom jeden článek, jsem se rozhodla přidat články dva. No a tadyto je ten druhý článek. Možná přidám články tři, ale na to asi nezbyde čas. Čas... zvláštní jak rychle poslední dobou plyne. Ale to už patří do jiného článku.


-----------------------------------V pekle

,,Věděla jsem, že ďábel mě vede do pekla. Ale zachovala jsem naprostý klid. 
Tušila jsem jak bude peklo vypadat.
A ono skutečně tak vypadalo.
Hospoda. Skutečná a nefalšovaná hopoda. Hospoda u ďábla."


V hospodě

,,To zní až strašidelně." Vyhrkl na Kate reportér. Všichni ostatní jen souhlasně přikivovali. Kate se ušklíbla, a na jejím popelavě bílém obličeji to vypadalo neobyčejně strašidelně. Reportér naproti ní se rozklepal.
Měl strach, to cítila, ale jak ho mohla uklidnit? Nemohla ho uklidnit nijak.
Napila se.
A znovu se pustila do vyprávění.

V pekle

,,Vešla jsem tehdy do té hospody.
A to byla hrubá chyba. Podívala jsem se na ďábla. Pořád vypadal jako bankéř, ale už ne jako tatínek malé holčičky. Teď vypadal nemilosrdně. Pohlédl mě do očí a... já jsem nemohla ucuknout. Zhipnotizoval mě... nebyla jsem připravená já... prohrávala. Vysával ze mě duši pohledem.
Jak jednoduché.
Nemohla jsem ucuknout. Věděla jsem že do tří minut bude po mě, jestli neucuknu... a pak si pamatuju jak jsem padala k zemi... někdo mě chytil, a něco mi šeptal... bylo to něco o tom že toho lituje a že to napraví... a pak si jenom pamatuju jak jsem ležela a nade mnou byl obličej.
Úžasný obličej. Tak krásný... nikdy jsem neviděla nic hezčího... byla tak... úžasná tak... krásná. Můj obličej byl proti ní úplně ošklivý. Měla zlaté vlasy, které jí volně vlály kolem jejího úplně bílého obličeje. A šeptala mi... že to napraví, a že všechno bude v pořádku. Pak si jenom pamatuju jak se mnou utíkala pryč... a jak se ďábel zlobil. A pak už si jenom vybavuju ten hrozný křik. Ten křik co drásal srdce... její křik."

Předchůdkyně a zachránce Kate Blackové


V hospodě

Viděla jak na ně její povídka zapůsobila. A taky vděla že jí nevěří ani slovo. A to právě chtěla.
Kate Blacková... co vlastně ona byla zač? Byla tak záhadná. Uměla ve všech lidech číst jako v otevřené knížce. Kate Blacková... kdyby všichni na světě nosili šedé šaty, protože by to bylo výjimečné, ona by si vzala černé šaty, a to prostě proto že je to obyčejné*. Kate byla... nepopsatelná. Viděli jak se zasnila. A tak se radši znovu napila a začala vyprávět.


V pekle

,,Taky si pamatuju jak ďábel zuřil. Vyhrála jsem, ale ne tak jak bych chtěla. Ta krásná bytost přede mnou ležla mrtvá na zemi a byla to moje vina. Kdybych se nanarodila tak by se tohle nestalo. Kéž bych se nikdy nenarodila, kéž bych se nikdy nenarodila... šeptala jsem tehdy pořád dokola. To já jsem zabila tu krásnou bytost... to já jí zavraždila. Ale moje tělo už to tehdy nevydrželo, a sesunulo se k zemi. Pamatuju si jak mě ďábel zvedl a podíval se mi do očí. Zkoušel znovu vyhrávat, ale nešlo mi to.
Vždycky jsem ucukla právě včas. Podívala jsem se mu do očí.
Do těch jeho strašných očí. A pak mě pustil a odešel.
Vyhrála jsem.
A ta bytost přede mnou nebyla mrtvá, ale byla na pokraji smrti. Vysál z ní duši. Chytla jsem jí ruku a zašeptala že je mi tom moc líto, ale to už neslyšela.
V té chvíli už byla v jiném světě."


-------------------------------
pokračování příště...
----------------------------------

Doufám že se vám kapitola líbila. Opět byla krátká, a za to se vám strašně omlouvám, ale už musím pryč z počítače. No zkrátka snažila jsem se :D.

 * Zajímavé. Doufám že jste tohle pochpili. Všichni by se snažili být vyjímeční, a tím by byly obyčejní, a ona by se snažila být obyčejná, a tím by byla neobyčejná. :D.

Ale teď už ahoj
váš
yellow-dog
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Chcete abych psala pokračování Blackových?

Ano, chci 87% (20)
Ne, nechci 13% (3)

Komentáře

1 Berenika Berenika | E-mail | Web | 9. října 2010 v 9:45 | Reagovat

Snaha je vidět, ale řekla bych že je to víc než snaha... Tohle je nějaká úžasná, dokonalá kapitola k dokonalé, úžasné povídce :-D

2 yellow-dog yellow-dog | Web | 9. října 2010 v 11:37 | Reagovat

[1]: Díky :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama